احتمال اینکه با ارور Unable to install update در آیفون یا آیپد روبرو شوید، کم است اما به هر حال برای برخی کاربران اتفاق افتاده که با این ارور حین بروزرسانی آیفون یا آیپد خود، روبرو شوند. زمانی که گوشی یا تبلت را مستقیماً از طریق بخش Software Update در تنظیمات، بروزرسانی می کنیم، ابتدا نسخه ی جدید سیستم عامل از وب سایت رسمی اپل دانلود می شود و سپس مرحله ای به اسم Verification یا تأیید فایل های دانلود شده، صورت می گیرد. اگر فایل های صحیح و سالم باشند، نصب بروزرسانی آغاز می شود اما اگر در این مرحله، خطایی رخ دهد و یا خطایی کشف شود، فایل های دانلود شده، نصب نمی شوند تا مشکلات بعدی پیش نیاید.

در ادامه دلایل احتمالی که به نمایش این ارور مربوط می شود را بررسی می کنیم.

ارور Unable to install update در آیفون و آیپد جیلبریک شده

اولین موضوع و دلیل برای نمایش ارور موردبحث، این است که گوشی یا تبلت قبلاً جیلبریک شده است. برخی کاربران برای نصب کردن اپ های کرک شده و نصب اپ از منابعی به جز فروشگاه رسمی اپ استور اپل و اموری از این دست، آیفون و آیپد را جیلبریک می کنند. به عبارت دیگر این افراد می خواهند محدودیت هایی که در iOS پیش بینی شده را دور بزنند و شاید چاره ای جز جیلبریک کردن نداشته باشند.

نکته ی مهم این است که آپدیت به صورت دانلود و نصب از طریق گوشی که به آن OTA گفته می شود، در وسایل جیلبریک شده، کار نمی کند!

بنابراین تلاش بیهوده نکنید! برای نصب کردن نسخه های جدید iOS روی این نوع وسایل، می بایست از روش ّای دیگر اقدام کرد.

اتصال به اینترنت قطع شده یا سرورهای اپل شلوغ است!

همان طور که اشاره کردیم، ارور Unable to install update حین چک کردن صحیح و سالم بودن فایل های دانلود شده، پدیدار می شود. اگر در این مرحله، کانکشن اینترنت شما، بسیار ضعیف و یا قطع شده باشد، ممکن است با این ارور مواجه شوید. چاره ی کار روشن است، به شبکه ای دیگر متصل شوید و برای نصب بروزرسانی، اقدام کنید.

ممکن است مشکل از سمت کلاینت (کاربر) نباشد بلکه سرورهای اپل به دلیل ازدحام درخواست ها، شلوغ باشد و ارتباط ضعیف شود. معمولاً پس از انتشار یک نسخه ی جدید iOS، میلیون های کاربر به وب سایت اپل رجوع می کنند و بروزرسانی را دریافت و نصب می کنند. طبعاً در روزهای اول، سرورهای اپل پاسخ گوی کاربران و درخواست های بسیاری است. بنابراین بهتر است پس از انتشار بروزرسانی ها، کمی صبر کنید.

بروزرسانی دانلود شده، قدیمی شده است

گاهی کاربران گوشی های آیفون و آیپد، بسته ی بروزرسانی جدید را دانلود می کنند اما پس از چند روز یا چند هفته، برای نصب کردن آن اقدام می کنند. در مرحله ی تأیید صحت فایل ها، معمولاً بروزرسانی که چند روز یا گاهی چند هفته از انتشار آن گذشته باشد، موردتأیید قرار نمی گیرد.

راه حل روشن است، نسخه ی جدیدتر بروزرسانی iOS را دانلود و نصب نمایید اما قبل از این کار، می بایست نسخه ی قدیمی را دیلیت کنید.

چگونه آپدیت های معیوب و قدیمی دانلودشده را در آیفون و آیپد حذف کنیم؟

راه حل کلی که برای حل مشکل ارور Unable to install update وجود دارد، دانلود مجدد بروزرسانی است. اما قبل از این کار، می بایست آپدیت های قبلی را حذف کنیم. به این منظور روی آی چرخدنده ای شکل اپلیکیشن تنظیمات تپ کنید و سپس به بخش General و سپس IPhone Storage یا iPad Storage رجوع کنید. در این بخش به دنبال iOS update بگردید، روی آن تپ کنید و در صفحه ی بعدی، Delete را انتخاب کنید تا از حافظه ی گوشی و تبلت، پاک شود. در هاکان موبایل می توانید مقالات جذاب دیگری در مورد خرید گوشی های موبایل کسب نمایید و می توانید برای خرید آیپد و انواع گوشی آیفون اقدام نمایید.

اکنون بار دیگری می توانید برای بروزرسانی اقدام کنید.

منبع:https://medad.io/@hakanmobile1398/رفع-مشکلات-آپدیت-در-گوشی-های-آیفون/

لیست قیمت گوشی هواوی در نوسانات ارزی 99

تست دوربین آیفون ۱۱ پرو – هواوی Nova 5T – سامسونگ گلکسی A71

لیست قیمت گوشی های شیائومی در سال 99

معرفی جذاب ترین بازی موبایلی کال آف دیوتی

لیست قیمت گوشی های سامسونگ در سال 99

رفع مشکل آپدیت گوشی های آیفون

های ,بروزرسانی ,نصب ,ی ,گوشی ,دانلود ,می کنند ,نسخه ی ,و نصب ,می شود ,دانلود شده،

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

طراحی و تولید تجهیزات الکترونیکی mtronics هزار و یک روش منتظر ظهور بزرگترین پناه سایت املاک تهران رندانه موبایل دیتا مطالب اینترنتی parvinpl Myrna's collection